Надзвичайно смачно, дуже просто, легко, швидко, на вечерю! Гливи на сковорідці з цибулею смажені - це ситна, щільна страва, незважаючи на те, що пісна. Її можна подавати самостійно або використовувати і як гарнір до м'яса, риби, птиці. Чудово поєднується з будь-яким овочевим салатом. Ви точно захочете добавки!
Покрокове приготування
Крок 1
Як посмажити гливи на сковороді з цибулею? Підготуйте зазначені продукти за списком. Гриби краще беріть свіжі, причому в магазині вибирайте такі, з рівним кольором і текстурою. Обсмажувати я їх буду з ріпчастою цибулею, можна таку страву доповнити морквою, часником, а також урізноманітнити сметаною або вершками. Підготуйте сковороду для смаження грибів.
Крок 2
Гливи промийте під проточною холодною водою, прибираючи сміття. Викладіть промиті гриби в друшляк, щоб стекла зайва рідина. Я буду їх просто обсмажувати, але дехто не допускає обсмажування сирих грибів і обов'язково їх попередньо відварює. Гливи відварювати не потрібно, але якщо у вас є сумніви, то проваріть їх хвилин п'ять.
Крок 3
Чисті гливи викладіть на обробну дошку, зріжте потовщену основу і наріжте їх смужками або довільно. Спосіб нарізки на ваш вибір. Ріпчасту цибулю очистіть від лушпиння і наріжте півкільцями.
Крок 4
Сковорідку розігрійте на середньому вогні, налийте олію та викладіть нарізану ріпчасту цибулю. Обсмажуйте цибулю, помішуючи, до прозорості. На це у вас піде кілька хвилин.
Крок 5
Додайте до обсмаженої цибулі нарізані гриби, перемішайте і смажте їх на середньому вогні, помішуючи, хвилин 10-20. Точний час залежить від особливостей роботи вашої плити й обраної сковороди. Наприкінці смаження додайте у страву сіль і перець за смаком.
Крок 6
Обсмажені з цибулею гливи подавайте гарячими. Вони стануть чудовим доповненням на вечерю до макаронів, відвареної картоплі та овочів. Обов'язково під час подачі грибів посипте страву свіжою зеленню (кріп, петрушка, зелена цибуля, на вибір). Смажені гливи, що охололи, можете використовувати для салатів і начинок для пирогів.
Гриби гливи належать до деревних грибів - вони ростуть на деревах, здебільшого їх можна знайти на березі, осиці, вербі та соснах. Багато грибників обходять їх стороною, вважаючи, що користі від таких грибів немає. Але тим не менш, гриби містять у собі цілу низку корисних речовин - вітамінів і мікроелементів (вітаміни А, D, В, РР тощо).
А завдяки тому, що врожай таких грибів можна збирати цілий рік (їх культивують на тирсі, папері, стружці), вони стають дуже приємними для споживачів. Ну і безсумнівним плюсом таких грибів є й те, що готуються вони швидко і просто - цей рецепт тому підтвердження.