• 59 переглядів
Печиво віденське з варенням класичне

Відома всім випічка в новому вигляді, спробуй! Спробуйте спекти відоме класичне віденське печиво, але з деякими відступами на користь зовнішньої краси. Для цього замість одного виду варення використовуватиметься одразу три. Вийде на пісочному тісті справжнє мозаїчне полотно!"
Рецепт на:
8 порцій
Час приготування
2 години
Інгредієнти
Порцій:
8
Тісто
Борошно пшеничне 500 г
Вершкове масло 220 г
Цукор 150 г
Яйце куряче 2 шт
Розпушувач тіста 1 ч. л.
Сіль 0.5 ч. л.
Начинка
Покрокове приготування
Крок 1
Як зробити віденське печиво? Відміряйте необхідні інгредієнти. Вершкове масло беріть пожирніше. Дуже важливо, щоб масло було саме вершковим, без добавок рослинних жирів. Яйця беріть великі добірні. Борошно використовуйте вищого ґатунку.
Крок 4
У ще гаряче масло всипте весь цукор і ретельно розмішайте все до повного розчинення кристаликів. Масло має охолонути до кімнатної температури, інакше додані до нього яйця можуть згорнутися.
Крок 5
Коли цукрово-масляна суміш охолоне, додайте яйця і ретельно збийте все вінчиком до однорідності.
Крок 6
Висипте у збиті яйця борошняну суміш і замісіть еластичне пісочне тісто. Замішувати тісто потрібно досить швидко. Якщо відчуваєте, що в тісті хлюпає зайве масло, підсипте ще трохи борошна.
Крок 9
Решту тіста викладіть на застелене пергаментом деко і розкачайте качалкою або розподіліть руками по поверхні, зробивши невисокі бортики, щоб варення не витікало за межі тіста.
Крок 10
Для віденського печива зазвичай достатньо використати один вид варення (найчастіше смородинове, вишневе), проте я вирішила спекти незвичне та дуже гарне печиво, тож вирішила погратися з кольорами та обрала не одне, а три варення: вишневе, апельсинове та з аґрусу. Дуже важливо, щоб варення було не дуже текучим. За консистенцією навіть більше підійде джем: його легко розмазувати по тісту, але при цьому він не буде сильно розтікатися після нагрівання.
Крок 11
Викладіть на тісто 3 види варення. Можна викладати у вигляді певного візерунка, наприклад діагональними чи горизонтальними смужками або в довільному порядку. Я викладала начинку ложкою у вигляді невеликих плям. У підсумку вийшов гарний візерунок, схожий на яскраву мозаїку.
Крок 12
Охолоджений шматочок тіста, що залишився, натріть на середній або великій тертці. Зазвичай тісто натирають відразу поверх начинки, але в моєму випадку натерте зверху тісто повністю закрило б усю красу, тому я натерла тісто в окрему мисочку.
Крок 13
Я розподілила натерте тісто по межах різних видів варення. Так мені з одного боку вдалося зберегти всю красу начинки, а з іншого - виконати вимогу рецептури і посипати печиво зверху тертим тістом. Можна, звісно, не морочитися і посипати тертим тістом усю поверхню печива. Випікайте близько 40 хвилин при 180°С, але при цьому орієнтуйтеся за часом на свою духовку.
Крок 14
Ось така краса у нас вийшла. Зелене варення трохи зблякло, та й інші кольори трохи потьмяніли, але це все одно красиво.